Právo proti nekalé soutěži. Komentář
Sleva až 70% u třetiny knih
Důvodem k vydání samostatného komentáře k ustanovením o hospodářské soutěži a nekalé soutěži v obchodním zákoníku bylo přesvědčení, že problematika nekalé soutěže zasluhuje zvláštní pozornosti, větší než kolik jí může být věnováno v rámci komentování obchodního zákoníku jako celku. Byť se sám rozsah této úpravy spíše zmenšil, rozrostla se judikatura a především se zvětšuje rozsah změn v souvisejících právních oblastech, které jmenovitě pod vlivem práva ES tuto vyhraněnou materii provázejí a nemohou zůstat bez vlivu na výklad jednotlivých ustanovení a aplikační praxi.
Třetí vydání publikace zachovává do jisté míry strukturu vydání předchozích. Vlastnímu výkladu jednotlivých ustanovení o nekalé soutěži počínaje vymezením pojmu přes jednotlivé dílčí skutkové podstaty je předřazen včeobecný úvod, v němž jsou nastíněny souvislosti s právem na ochranu hospodářské soutěže, s trestním a pracovním právem, zejména pak s průmyslovými právy a především s úpravou spotřebitelského práva, která doznala v posledních letech pod vlivem práva ES význačných koncepčních změn, jež se týkají nejen hmotněprávní, ale i procesní úpravy. K uvedeným změnám přihlíží i komentář jednotlivých ustanovení.
Komentář poslouží jak pracovníkům z praxe, tak i studentům, kteří se setkávají s problematikou soutěže všeobecně a nekalé soutěže zvláště včetně s ní související ochrany obchodníků a spotřebitelů.
Nakladatel: | Nakladatelství C.H.Beck-CZ |
ISBN: | 978-80-7179-543-8 |
Rok vydání: | 2008 |
Jazyk : | Čeština |
Vazba: | brožovaná |
Počet stran: | 233 |
Zařazení: | komentáře • zákony • právní předpisy • právo hospodářské soutěže • nekalá soutěž |
Mohlo by se vám také líbit..
-
Mnoho povyku pro nic - č.-a.
William Shakespeare
-
The Last Wild
Piers Torday
-
Jan Kubíček (německy)
Hans-Peter Riese
-
Srbsko-český, česko-srbský slovník
Anna Jeníková
-
The Cassandra Compact
Robert Ludlum
-
Blue Ocean Strategy, Expanded Edition
Kim, W. Chan
-
Wednesday´s Child
Jeffrey Robinson
-
The 5th Wave (Book 1)
Yancey Rick
-
Prag - Sagen aus dem alten
Alena Wagnerová
-
Manhattan is My Beat
Jeffery Deaver
-
Painless Birth
Lucie Groverová-Suchá
-
Acts Of War
Tom Clancy
-
Zákon o majetkovém vyrovnání s církve...
Valeš
-
Notářský řád a řízení o dědictví. Kom...
Miloslav Jindřich
-
Finanční strategie - krok za krokem
Miloslav Keřkovský, Petr Novák a kol.
-
Právní úprava mimosmluvních závazků s...