Povídky jemné i drsné
10
%
125 Kč 140 Kč
Sleva až 70% u třetiny knih
Autor Bedřich Blasko vypráví příběhy jako sám život. Komplikované, jednoduché, plné zvratů i poklidné. Straní se patosu i zbytečného emočního hnutí, které by mohlo příběh srazit do hlubin melodramatičnosti. Nevyhýbá se ovšem lidství jako takovému. Dokáže příběh podat s humorem a nadhledem. Bezpečně najde místa, kde je možné použít odlehčení a kde je lépe naopak udržet tvář vážnou. Je příjemné setkat se i s odleskem archaičnosti, kterou autor do povídek vloží pomocí použitého slovosledu nebo třeba používáním přechodníků. Velkým kladem je umírněnost, v povídkách není nic přehrávaného.
Autor neodbíhá od tématu. Pevně se drží dějové linie, kterou si vytyčil. Ví, co nám chce říct, a to nám taky řekne, srozumitelně, jasně a otevřeně. Jednoduchými větami dokáže zachytit složitost světa, života.
Autor neodbíhá od tématu. Pevně se drží dějové linie, kterou si vytyčil. Ví, co nám chce říct, a to nám taky řekne, srozumitelně, jasně a otevřeně. Jednoduchými větami dokáže zachytit složitost světa, života.
Autor: | Bedřich Blasko |
Nakladatel: | Drábek Antonín |
ISBN: | 9788087283127 |
Jazyk : | Čeština |
Počet stran: | 82 |
Zařazení: | české povídky |
Mohlo by se vám také líbit..
-
Bezpalcý svět
Jindřich Valenta
-
Reminiscence
Jan Musil
-
Betsabé aneb Zamilovaný král
Antonín Drábek
-
Medové dny
Libuše Svobodová
-
V kruhu
Jindřich Valenta
-
Prostupování čaroprostoru
Milan Dubský
-
Dokola
Ondřej Cupal
-
Rámy a obrazy
František Lomec
-
Janek z hor, doktor chudých
Václav Smrčka
-
Zámecké aforismy a Písařovy desky
Ivan Fontana
-
Posvícení 10 - Stále s dobou
-
Mezi dvěma světy
Václav Čada
-
Škvírečky
Věra Pávlová
-
Inkoustový mrak
František Lomec
-
Nejen o lásce
Marie Veselá
-
Noční pouště
František Uher