Pražský frajer v emigraci
45 Kč 49 Kč
Okupace vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 tvrdě zasáhla do života lidí v Československu a ukončila naději na svobodnější život. Charlie je frajer, miluje život, děvčata, tanec a zpěv a má sen, sen o slunné Havaji. Charlie není z těch, co své sny jen tak vzdají, a o Velikonocích 1969 odjíždí na zfalšované pozvání do tehdejší NSR, odtud chce odletět do JAR a pak, pak už bude Havaj! Ale život se nedá naplánovat, ten se musí žít a chleba je všude o dvou kůrkách, napřed práce a pak zábava, milý Charlie… a Charlie se žít nebál.
Dnešní frajeři se díky členství v EU mohou daleko snáz kdekoliv v Evropě usadit, najít si práci, a pokud se jim nedaří a po pár měsících je vše nesnesitelné, vrátit zpátky k mamince. Mama hotel je vždy přijme zpět. Máma i kamarádi doma pochopí, že dotyčný se „jen hledal“ a jednoduše se nenašel… Charlie se vrátit nemohl. Cena za návrat by byla příliš vysoká. Musel po zvolené cestě jít dál. Byla jiná doba.
„I dnes jsou ale takoví, kteří se nevrátí a jdou za svým snem, těm trochu závidím, ale zároveň jim přeji, že to mají jednodušší. Pokud některého z nich napadne otevřít mou knihu, budu rád. Třeba je pobaví, jak to tenkrát ten Charlie narafičil, možná najdou návod, jak se vydat za svým snem…“ Váš Charlie
Autor: | Charlie Zavadil |
Nakladatel: | Meriglobe |
ISBN: | 9788075511959 |
Rok vydání: | 2021 |
Jazyk : | Čeština |
Vazba: | Měkká |
Počet stran: | 496 |
-
Balady
Jiří Wolker
-
Marketing menších a středních firem
-
Desatero úspěšného podnikatele
-
Jak zvyšovat firemní zisk snižováním ...
-
Deset nejčastějších podnikatelských chyb
-
Desatero dobrého podnikatele
-
Jak dostat firmu z krize
-
CD-Akvizice a fúze menších a středníc...
-
CD - Jak efektivně krotit firemní poh...
-
Lidský vztah a jeho role při řešení p...
Jan Svoboda
-
Vědci, vynálezci a podnikatelé v Česk...
Stanislav Servus
-
Samomluvy Miroslava Macka
Miroslav Graclík
-
The Stories behind Hospital Walls
-
Jak obohatit výuku, kurzy (i sebe)
Jan Svoboda
-
Zvířátka v lese
Tomáš Pekárek
-
Moga
Jakub Nabi