Termín obdržení zásilky
Česká pošta Středa 27.01
PPL Středa 27.01
Osobní odběr Čtvrtek 28.01
Termíny jsou pouze orientační a mohou se lišit podle zvoleného typu platby. O Průběhu zásilky Vás budeme informovat e-mailem.
Při nákupu většího množství produktů negarantujeme dodání do zobrazeného data

Spadiště nad Novou Libní

Spadiště nad Novou Libní
28 %

258  Kč 360 Kč

Expedice za 2 až 3 dny

Sleva až 70% u třetiny knih

Málokdy se stává, že si laik uvědomí, jak důležitá jsou „střeva našich měst“. Tedy uvědomí si to silně v případě, když přestanou fungovat. A to nikdy nebývá spojeno s pocity příjemnými, natož estetickými.\nSložitost, elegance a krása celého systému se odkrývá obvykle jen těm, kdo se na jeho stavbě a údržbě podílejí.

\n

Tato kniha je výjimečná tím, že část tohoto skrytého světa odkrývá. Vznikla z iniciativy několika firem, které se právem chtěly pochlubit něčím mimořádným, na čem se každá z nich svou mírou podílela. Nezapře se, že jejími tvůrci jsou technici, kteří se zde ale ukázali i jako osobití umělci.

\n

Každé živé město je pulzujícím organismem, kterým neustále proudí potřebné živiny i odpadní látky jeho metabolismu. Tento tok je pro běžného obyvatele města neviditelný, skrývá se pod úrovní terénu. Úkolem lidí, kteří se o tyto systémy starají, je řešit veškeré provozní problémy a ještě lépe – předcházet jim a příslušné procesy zdokonalovat.\nTato kniha pojednává o jedné menší, ale poměrně významné části kanalizace, která řeší způsob překonávání velkého spádu odtoku odpadní vody. Představuje unikátní stavební dílo v pražské Libni. To kromě téměř 250 metrů dlouhé nové stoky zahrnuje i bezmála 30 metrů hluboké spadiště (spádový stupeň). Od ostatních podobných staveb se odlišuje originálním použitím šroubovicového obtoku splaškových vod.\nKniha je současně poděkováním autorům stavby i všem ostatním, kteří se na zhotovení díla podíleli.

Autor:
Nakladatel: Cattacan
ISBN: 978-80-88349-19-8
Rok vydání: 2020
Jazyk : Čeština
Vazba: Knihy - vázané
Počet stran: 114
Mohlo by se vám také líbit..