Broučci
124 Kč 249 Kč
Jan Karafiát
V Jimravově v rodině Karafiátových se 4. ledna 1846 narodil syn Jan. V rodném městě vyrůstal do 11 let, poté odešel na gymnázium do Litomyšle. Po maturitě studoval evangelickou teologii v Berlíně, Bonnu a ve Vídni. Dne 22. listopadu 1874 se stal farářem ve Hrubé Lhotě, kde působil až do penze. Poté odešel do Prahy.
Během svého života odvedl velký kus práce jako kazatel i literát. Jeho první literární dílko bylo o mistru Janu Husovi. Pracoval na revizi kralického překladu Bible a vlastním nákladem vydával v letech 1896-1905 Reformované listy.
Broučci jsou literárním dílem Karafiátova mládí. Popisuje v nich svůj vlastní život. Velkého uznání se knize dostalo až 20 let po jejím prvním vydání. G. J. Gamma, jeden ze zahraničních literárních kritiků, přirovnal Jana Karfiáta ke slavnému dánskému pohádkáři H. Ch. Andersenovi. Karafiát však takové srovnání skromně odmítal.
Autor: | Jan Karafiát |
Nakladatel: | Ottovo nakladatelství, a.s. |
ISBN: | 978-80-7451-625-2 |
Jazyk : | Čeština |
Vazba: | Pevná bez přebalu lesklá |
Počet stran: | 112 |
-
Broučci
Jan Karafiát
-
Chrobáčiky
Jan Karafiát
-
Paměti spisovatele Broučků
Jan Karafiát
-
Broučci: Broučkovy pohádky (audioknih...
Jan Karafiát
-
Podívej se pod okénko Prvních 100 slov
-
Zvuky na farmě 60 zvuků zvířat
-
Česky mluvící a zpívající dětská pane...
-
Vaříme pro kojence a batolata
Olga Mengerová
-
Staré řecké báje a pověsti
Eduard Petiška
-
Ottův atlas výletní trasy Šumava
-
Matematické, fyzikální a chemické tab...
Radek Chajda
-
Barrandov nezapomenutelní Miloš Forman
Pavel Jiras
-
Naše dítě
Jaroslav Feyereisi; Petr Křepelka; Kolektiv autorů
-
Barrandov III
Pavel Maurer
-
Řez ovocných stromů
Heidrun Holzförster
-
Kája Mařík 1
Felix Háj