Z ptačí perspektivy
25
%
372 Kč 495 Kč
Sleva až 70% u třetiny knih
Nová knižní publikace „Z ptačí perspektivy“ nabízí čtenářům lépe a detailněji nahlédnout do problematiky každodenního života našich ptáků ve všech jejich biologických souvislostech. Poměrně obsáhlá obecná část dostatečně výstižně popisuje a charakterizuje základní rysy a vlastnosti ptačího těla, ale i některé méně známé anatomické a fyziologické zvláštnosti. Speciální oddíly této knihy
potom popisují nejdůležitější biologické vlastnosti ptačích druhů a populací (pohyb, získávání potravy, rozmnožování, způsoby komunikace, chování a biorytmy), včetně neobvyklých způsobů v chování ptáků. Všechny tyto aktivity ptáků věrně dokumentuje přes 1000 původních a originálních fotografií, které byly autorem pořízeny ve více oblastech zejména jižní a jihovýchodní Moravy, ale také na některých lokalitách Nízkého Jeseníku nebo Doupovských hor v letech 1975–2013.
Textová část této knižní publikace je psána populárně naučnou formou, aby byla přístupná a srozumitelná širokému spektru čtenářů. Značný význam mají v tomto ohledu i vazby velmi podrobných textových popisek k jednotlivým fotografiím.
Osobně bych si přál, aby se tato kniha stala vhodným nebo i příležitostným odrazovým můstkem k bližšímu poznání života našich ptáků především pro ty, kteří mají upřímně rádi přírodu a ptáky zejména.
Autor
| Autor: | Klejdus Julius |
| ISBN: | 80-86785-24-6 |
| Vazba: | Vázaný |
| Počet stran: | 370 |
| Zařazení: | monografie • fauna • ekologie živočichů • etologie • ptáci • fyziologie živočichů • anatomie živočichů • ornitologie |
Mohlo by se vám také líbit..
-
Matka v krizi
Simona Monyová
-
Já o koze, on o voze...
Simona Monyová
-
Vejce a já
Betty MacDonald
-
Povídky
Zdeněk Svěrák
-
The Good Soldier Švejk
Jaroslav Hašek
-
Opilé banány
Petr Šabach
-
Kdokoli může dělat cokoli
Betty MacDonald
-
Babky na divoko
Milena Holcová
-
Sedmiramenný svícen
Josef Škvorecký
-
Když žena prosí o potrat
Irena Fuchsová
-
Věčný striptýz
Milena Holcová
-
Morová rána
Betty MacDonald
-
Jednou nohou v blázinci
Simona Monyová
-
Podoby těla
Vráťa Ebr
-
Polepšovna
Zdeňka Ortová; Pavel Skalník
-
Možná, že odcházíme
Jan Balabán
