Termín obdržení zásilky
Česká pošta Pátek 22.10
PPL Pátek 22.10
Osobní odběr Pondělí 25.10
Termíny jsou pouze orientační a mohou se lišit podle zvoleného typu platby. O Průběhu zásilky Vás budeme informovat e-mailem.
Při nákupu většího množství produktů negarantujeme dodání do zobrazeného data

Případ Austerlitz 1805

Případ Austerlitz 1805
34 %

462  Kč 696 Kč

Odesíláme do 5 až 7 dní

Sleva až 70% u třetiny knih
\n

Staré legendy a nová fakta

\n

Jedna z nejznámějších legend o ukrytém pokladu v nových souvislostech.

\n

O slavné bitvě „tří císařů“ již byly napsány stovky knih, studií a pojednání. Mohlo by se zdát, že další publikace již mnoho nového \n přinést nemůže. Přesto se o to tato kniha pokusila, a to zejména proto, že v míře vrchovaté využila zdroje, které v českém prostředí nejsou příliš známy. Odkrývá tak před čtenářem některé z pozoruhodných detailů bitvy u Slavkova, jakými jsou četné pověsti a mýty, \n dosud nepublikované podrobnosti týkající se ruské gardy a jejího bojového vystoupení, financování armády, válečných pokladen, vozatajstva či organizace ruských pluků. Nově a zevrubně je zpracováno téma slavné Weyrotherovy porady, která předznamenala porážku spojenecké armády. Značný prostor zaujímá téma materiálních nálezů v dané oblasti a přilehlém okolí s bohatou fotodokumentací, čímž publikace originálním způsobem navazuje na průkopnické práce Aloise Slováka a Aloise Procházky \n z počátku 20. století.

\n

Jako červená nit se publikací vine stále živě diskutované a lákavé téma údajně zakopané ruské vojenské pokladny – tzv. slavkovského pokladu, který již dvě století patří k nejhledanějším pokladům u nás. Kniha přináší v tomto směru další fakta na základě objevu nových archivních materiálů a na základě studia u nás dosud nezpracovaných ruských pramenů. V neposlední řadě prezentuje hypotézy \n i kritické analýzy a dává prostor pro další úvahy.

\n

Kniha rozhodně není historií slavkovské bitvy, o které toho již bylo mnoho napsáno. Přináší detailní interdisciplinární pohled na některé až dosud nepublikované skutečnosti, které na pozadí atraktivního a vzrušujícího tématu rozšiřují okruh informací o samotné bitvě \n a jejích aktérech. Je doprovázena množstvím fotografií, obrázků, map, schémat, grafů a tabulek. Představuje tak užitečný doplňkový materiál pro každého zájemce o historii.

\n

Hlavní kapitoly:

\n

Průsečík událostí – Války a poklady – Pověsti o slavkovském pokladu – Reálný základ pověstí o slavkovském pokladu – Nálezy na slavkovském bojišti a v jeho okolí – Akta 1829 – Zprávy o spisech 1829 – Nové archivní dokumenty – Josef Andrejovský – Gardový důstojník Udom – Ruské financování války roku 1805 – Vojenské pokladny – Vojenské pokladny v bitvě u Slavkova – Ruský pěší pluk a jeho vozatajstvo na pochodu – Vozatajstvo ruského pluku ve válce roku 1805 – Cesta gardy – Weyrotherova dispozice – Aktivity ruské gardy v bitvě u Slavkova – Situace po bitvě – Krajina bitvy – Mýty a fakta – Stručná historie pátrání po slavkovském pokladu – Kritická analýza dokumentů z roku 1829 – Hypotézy – Základní otázka

\n
Autor:
Nakladatel: Zoner Press
ISBN: 978-80-7413-462-3
Rok vydání: 2021
Jazyk : Čeština
Vazba: pevná
Počet stran: 552
Mohlo by se vám také líbit..